A

Uudised

Õppetöö

Kool

Galerii

Kohustuslik kirjandus (2017/2018. õa)

1. KLASS

I poolaasta

Silvi Väljal "Jussikese seitse sõpra"
Ellen Niit "Krõll"
Eno Raud "Sipsik"

2. KLASS

I poolaastal vali nende raamatute seast:

Lood laste elust

Iko Maran „Londiste, õige nimega Vant“
Aino Pervik „Paula õpib emakeelt“, „Paula päästab Kassiopeiat“, „Paula käib poes“
Kristiina Kass „Samueli võlupadi“
Anders Jacobsson, Sören Olsson „Sune“, „Sune läheb teise klassi“
Astrid Reinla „Pätu“
Eva Jankovszky „Minuga juhtub alati midagi“
Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“
Andrus Kivirähk "Leiutajateküla Lotte“

Muinasjutud

„Eesti muinasjutte“ sarjast 100 rahva lood
August Kitzberg „Piibeleheneitsi”
Aafrika muinasjutt „Kuidas loomad endale sabad said“

3. KLASS

I veerand

August Jakobson „Ööbik ja vaskuss“
Wimberg „Härra Padakonn“

II veerand

Janno Põldma "Lepatriinude jõulud"
Kätlin Vainola "Ville"

Lisalugemist 1. poolaastaks

Marju Õunapuu „Kuninganna Anni lood“
Rein Rannap „Toonekurg Tooni“
Henno Käo „Noorpagana lood“
Anne M. G. Schmidt „Viplala lood“
Valeria Ränik „Ülejõel, Kassilaiu pealinnas“ 

Suvelugemiseks

Kristina Kass "Samueli võlupadi"
M. G. Schmidt "Viplala lood"

 

4. KLASS

OKTOOBER – Mika Keränen „Varastatud oranž jalgratas”
NOVEMBER – Ilmar Tomusk „Vend Johannes" või „Tere, Volli!”
DETSEMBER – Astrid Lindgren „Vennad Lõvisüdamed” või „Väikevend ja Karlsson katuselt”
JAANUAR – Voldemar Miller „Merehundijutud”
VEEBRUAR – P. L. Travers „Mary Poppins”
MÄRTS – Vabalt valitud Mika Keräneni või Ilmar Tomuski teos (v.a oktoobris-novembris loetu)
APRILL – Aapeli „Üle linna Vinski”
MAI – vabalt valitud teos uuemast eesti lastekirjandusest

5. KLASS

OKTOOBER – Frances Hodgson Burnett „Salaaed”
NOVEMBER – David Hill „Näeme veel, Simon”
DETSEMBER – Oskar Luts „Kapsapea”
JAANUAR – Mark Twain „Prints ja kerjus”
VEEBRUAR –   Anders Jacobsson, Sören Olsson „Berti päevik”
MÄRTS – John Ronald Reuel Tolkien „Kääbik”
APRILL – Reeli Reinaus „Nõidkapteni needus”
MAI – Vabalt valitud teos uuemast eesti lastekirjandusest

6. KLASS

OKTOOBER – Ivar Soopan „Head pahad poisid”
NOVEMBER – Leelo Tungal „Varesele valu”
DETSEMBER – Jules Verne´i teos vabal valikul
JAANUAR – Mark Twain „Tom Sawyer”
VEEBRUAR – Oskar Luts „Kevade” või "Vaadeldes rändavaid pilvi"
MÄRTS – James Krüss „Timm Thaler ehk müüdud naer”
APRILL – Silvia Rannamaa „Kadri”
MAI – vabalt valitud teos uuemast noortekirjandusest

7. KLASS

OKTOOBER – Aidi Vallik „Kuidas elad, Ann?”
NOVEMBER – Eduard Bornhöhe „Tasuja”
DETSEMBER –  Charles Dickens „Oliver Twisti seiklused”
JAANUAR –  Benjamin Lebert „Crazy”
VEEBRUAR – Daniel Defoe „Robinson Crusoe”
MÄRTS – Friedrich Robert Faehlmann „Müütilised muistendid”
APRILL – Helga Nõu „Tõmba uttu”
MAI – vabalt valitud reisikiri või memuaarteos

 

8. KLASS

OKTOOBER – Alexander Dumas „Kolm musketäri”
NOVEMBER – Eduard Bornhöhe „Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimsed päevad”
DETSEMBER –  Charlotte Brontë „Jane Eyre”
JAANUAR – William Golding „Kärbeste jumal”
VEEBRUAR – Üks vabalt valitud luulekogu
MÄRTS – Lydia Koidula „Säärane mulk”
APRILL – William Shakespeare „Romeo ja Julia”
MAI – Agatha Christie’i või Arthur Conan Doyle’i romaan omal valikul

9. KLASS

OKTOOBER – Andrus Kivirähk „Mees, kes teadis ussisõnu”
NOVEMBER – August Gailit „Toomas Nipernaadi”
DETSEMBER – Friedebert Tuglase novellid „Inimese vari” ja „Vabadus ja surm”
JAANUAR – Eduard Vilde „Musta mantliga mees”
VEEBRUAR –  August Kitzberg „Libahunt” (näidend)
MÄRTS – Anton Hansen Tammsaare „Kõrboja peremees”
APRILL – vabalt valitud proosateos eesti kirjandusest